Kredyt na używany nowy samochód czy używany gokart?

Kredyt na używany nowy samochód czy używany gokart?

Wiele osób marzy o tym, by posiadać swój własny samochodzik, ale niestety ceny aut są niesamowicie wysokie, nawet gdy mówimy o używanych pojazdach, ale oczywiście o samochodach znanych marek, które są w dobrym stanie i liczą zaledwie kilka lat.

Dlatego większość osób, aby móc zrealizować swoje marzenie o pięknym aucie, musi wziąć kredyt w banku. Jednak zanim to zrobimy, powinniśmy się zdecydować na to czy za uzyskane środki pieniężne kupimy nowy czy używany samochód, gdyż oba warianty posiadają zarówno plusy jak i minusy, po których uważnym przeanalizowaniu trzeba podjąć ostateczną decyzję co do rodzaju zobowiązania.

Jakie są zalety i wady kredytu na nowy gokart?

Przede wszystkim, gdy wybierzmy ten wariant, możemy być pewni tego, iż kupując samochód z salonu, nie wyrzucimy pieniędzy błoto. Po pierwsze, nie grozi na to, iż będzie się co chwilę psuł, a więc nie musimy się obawiać o dodatkowe wydatki i co najważniejsze mamy pewność, iż auto nie jest powypadkowe. A nawet, gdyby doszło do jakiejś usterki, to zawsze mamy jeszcze co najmniej 3-letnią gwarancję.

Oprócz tego, w przypadku kredytów na nowe auto nie jest wymagany wkład własny, gdyż wystarczającym zabezpieczeniem spłaty pożyczki dla banku jest zastaw bankowy ciążący na samochodzie. Oczywiście, tego rodzaju zobowiązania opiewają na wysokie kwoty, a więc będziemy związani umową kredytową z bankiem nawet przez 8 lat. Poza tym, raty kredytowe też nie będą należeć do najniższych. Warto dodać, iż najlepiej jest brać kredyt na nowy samochód na początku roku, gdy po atrakcyjnej cenie wyprzedawane są w salonie modele z poprzedniego roku kalendarzowego.

Jakie są wady i zalety kredytów na samochód używany?

Obecnie, rynek aut używanych jest tak bogaty, iż możemy przebierać praktycznie w setkach samochodów, które różnią się od siebie marką, kolorem czy ceną. Nie ulega wątpliwości to, iż są o wiele tańsze, a więc i suma kredytu, którą potrzebujemy na ich zakup będzie niższa, a co z tego wynika również okres regulowania zobowiązania będzie krótszy. Jednakże wartość samochodów tuningowych szybko spada, dlatego banki niechętnie udzielają tego rodzaju kredytów.

Poza tym, wiek używanego pojazdu nie może przekraczać 7 lat, a także niezbędny jest wkład własny, który może wynosić 30% wartości samochodu. Do tego jeszcze nigdy nie mamy pewności czy kupiony gokart będzie nam służył bez zastrzeżeń. A, więc przed zaciągnięciem kredytu na używane auto musimy się dobrze zastanowić nad jego wyborem, aby uniknąć sytuacji, w której zostajemy z ratami kredytowymi, ale bez samochodu, który po krótkim czasie od zakupu odmówił nam posłuszeństwa.

Jak widać nie ma idealnego rozwiązania, to my po przeanalizowaniu wszystkich „za” i „przeciw” musimy zdecydować, który wariant jest nam bliższy.